Catering dla przedszkoli

Kids Menu oferuje dowóz zbilansowanych posiłków do przedszkoli.

Nasze zdrowe i odżywcze posiłki tworzymy na podstawie doświadczenia dietetyka oraz zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia.

Jesteśmy przygotowani do zaproponowania Państwu menu z uwzględnieniem alergii pokarmowych maluchów. Oferujemy współpracę na podstawie poniższych etapów.

Głównym etapem jest Obserwacja. Wykwalifikowany dietetyk obserwuje zwyczaje żywieniowe w przedszkolu podczas pierwszej wizyty, czego wynikiem jest opracowanie dopasowanego do potrzeb Dzieci menu.

Następnym etapem jest Edukacja. Organizujemy spotkanie z Przedszkolakami, na którym uczymy i opowiadamy o tym, dlaczego zdrowe żywienie jest bardzo ważne w ich życiu - w ten sposób przygotowujemy Dzieci do zmiany posiłków.

Kolejnym ważnym etapem jest Pierwsza Dostawa. Przygotowane potrawy dostarczamy do przedszkola maksymalnie w godzinę po ich sporządzeniu! Nie przestajemy się jednak rozwijać ani interesować zamówieniem, starannie przyglądamy się odczuciom Maluchów na nowe menu, przystosowujemy się do opinii dorosłych osób zamawiających.

Ciągłe doskonalenie jest dla nas przeogromnie ważne!

Catering w przedszkolu- czy to dobry pomysł?

Przedszkolak to taka osóbka, która niestety nie jest w stanie określić swojego zapotrzebowania energetycznego oraz odżywczego, ale wie już na tym etapie rozwoju jaki produkt lubi, jaki smak sprawia mu największą przyjemność i jaki zapach pokarmów preferuje najbardziej. To właśnie rodzice są odpowiedzialni za urozmaicanie posiłków swoim pociechom i tym samym dostarczanie im tego co najlepsze do prawidłowego rozwoju organizmu w każdym obszarze.

Żywienie przedszkolaków - ogólne zasady

Optymalna liczba posiłków dla Dzieci w wieku przedszkolnym to 4-5 na dobę. Natomiast dzienna wartość energetyczna powinna znajdować się w zakresie od 1000 do 1400 kcal. Obiad powinien być najbardziej kalorycznym posiłkiem w ciągu dnia a śniadanie i kolacja najlepiej, aby stanowiły 50% dziennego zapotrzebowania na energię. Jeżeli chodzi o przerwy pomiędzy posiłkami to warto, aby nie były krótsze niż 2,5 godziny i nie dłuższe niż 4 godziny. W codziennej diecie Dzieci przedszkolnych powinny gościć na stałe owoce, warzywa, ryby, produkty z pełnych ziaren zbóż, chude mięso czy produkty mleczne, ale ze znacznie zmniejszoną zawartością tłuszczu. Nie należy również lekceważyć zbyt dużej ilości cukru, soli i kalorii w diecie dziecka, bo to może wiązać się w przyszłości z problemami zdrowotnymi typu: otyłość, nadwaga, cukrzyca czy nadciśnienie.

Catering dla przedszkoli - czy to bezpieczne?

Oferta cateringu dietetycznego dla przedszkoli w Kidsmenu to bezpieczne przedsięwzięcie dla każdego rodzica, ponieważ łączy w sobie najlepszą jakość produktów dostarczanych tylko od lokalnych dostawców oraz profesjonalne podejście do żywienia Dzieci za sprawą obecności dietetyka, który podczas lokalnej wizji obserwuje i poznaje zwyczaje żywieniowe w danej placówce. Na tej podstawie przygotowuje raport oraz dostosowuje ofertę do indywidualnych potrzeb przedszkola. Ważna jest również edukacja podopiecznych przedszkola dotycząca zdrowych nawyków żywieniowych. Na bezpieczeństwo diety pudełkowej dla Dzieci wpływa również fakt czasu, w którym posiłek od momentu przyrządzenia pojawi się na talerzach przedszkolaków. Jest to w tym przypadku jedynie 1 godzina. Nie trzeba dodawać, że komunikacja pomiędzy placówką a klientem jest istotna, ponieważ wszelkie nawet drobne zmiany można przedyskutować wpłynąć na poprawę oferowanej usługi.

Zalety cateringu dietetycznego dla Dzieci przedszkolnych

Jednym z głównych powodów, dla których usługi cateringowe dla Dzieci są coraz częściej wybierane są koszty. Dlaczego? Dlatego, że utrzymanie stołówki jest o wiele droższe niż skorzystanie z diety pudełkowej dla Dzieci. Kolejną zaletą, którą można zauważyć, jest różnorodność posiłków prezentujących wysoką jakość oraz to, że są smaczne i bardzo zdrowe. Następnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z cateringu dla najmłodszych jest zatrudnianie dietetyka w celu skomponowania menu, tak aby każde dziecko otrzymało smaczny, zdrowy oraz odpowiednio zbilansowany posiłek. Dania przeznaczone dla alergików, czyli Dzieci mających alergię na gluten, laktozę czy jaja kurze to kolejny dowód na to, że warto postawić na catering dla przedszkoli. Gdyby przygotowywać posiłki w diecie standardowej oraz diecie eliminacyjnej w stołówce to istnieje duże ryzyko zanieczyszczeń posiłków przeznaczonych dla Dzieci zdrowych alergenami. Ostatnią zaletą, na którą warto zwrócić uwagę to terminowość dostawy posiłku świeżego i jeszcze ciepłego do danej placówki. 

Prawidłowe żywienie na każdym etapie rozwoju dziecka jest niesamowicie ważne, ponieważ ma ogromny wpływ na zdrowie i w późniejszym etapie życia wpływa na pojawienie się prawidłowych nawyków żywieniowych co zdecydowanie poprawi jakość życia już wtedy młodego człowieka.

Sprawdź: