Czy catering dla dzieci jest zdrowy? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Czy catering dla dzieci jest zdrowy? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Catering to coraz bardziej popularna forma dostarczania jedzenia w wielu przedszkolach i podobnych placówkach. Jak to już bywa, opinie na temat tego rozwiązania są podzielone. Metoda karmienia dzieci w formie cateringu zyskała zaufanie sporej części rodziców, jednak dla niektórych wydaje się ona nie najlepsza i zdarza się, że padają krytyczne słowa na jej temat. Jak to naprawdę wygląda? Czy catering dla dzieci jest aż tak zły i zasługuje na potępienie?

Jak w ogóle wygląda catering dla Dzieci?

Catering dietetyczny dla dzieci oczywiście różni się cateringiem dla dorosłych ludzi. Posiłki są przede wszystkim mniejsze i dostosowane do potrzeb młodych, jeszcze niezbyt wytrzymałych organizmów. Żywność jest dobrana tak, aby zadbać o uzupełnienie najważniejszych składników niezbędnych do poprawnego rozwoju naszych pociech. Dania serwowane są oczywiście na ciepło (jeśli tego wymagają) i są jak najbardziej świeże. Należy dodać, że catering taki zapewni żywność na cały dzień. W zależności od potrzeb może się on składać ze śniadania, drugiego śniadania, obiadu oraz deseru. Posiłki dostarczane są z zachowaniem najwyższej higieny we wcześniej ustalony sposób.

Czy jest to odpowiednia forma żywienia dla najmłodszych?

Jak wiadomo, dzieci wymagają szczególnej uwagi, a wiele rzeczy, z których ochoczo korzystają dorośli, nie nadają się zbytnio dla najmłodszych. Czy tak jest również w tym przypadku? Już odpowiadamy. 

Catering dla żłobka, catering dla przedszkoli, czy nawet catering dla szkół przygotowywany jest przez wyspecjalizowanych dietetyków, którzy znają się na rzeczy. Przy zachowaniu wszystkich standardów, które regulują taki sposób przygotowywania posiłki i zatwierdzeniu przez Inspekcję Sanitarną catering taki z pewnością nie wpłynie negatywnie na nasze dzieci. Wręcz przeciwnie, dania z cateringu zawierają wiele witamin, które bardzo pozytywnie wpłyną na ich organizmy. Warto również pamiętać, że niektóre z dzieci mają problemy ze spożywaniem niektórych posiłków. Mogą to być wszelkiego rodzaju alergie bądź nietolerancja jakiegoś składnika. Oczywiście i ten aspekt zostanie uwzględniony w całym procesie cateringowym, więc nie ma się o co martwić.

Jak wygląda proces zamawiania cateringu?

Przed skorzystaniem z usług cateringowych trzeba wiedzieć o kilku najważniejszych rzeczach, które trzeba będzie podać firmie realizującej dostawy. W dokumencie należy przede wszystkim zamieścić takie informacje, jak:

  • wiek dzieci, którym będą podawane posiłki,

  • warunki dostawy, czyli w których godzinach mają być dostarczone posiłki 

  • rodzaje posiłków, które dzielą się między innymi na śniadania, obiady, podwieczorki. W tym podpunkcie należy zaznaczyć, z których posiłków będzie się korzystać,

  • liczba porcji, czyli krótko mówiąc, ile dzieci ma zostać wyżywionych przez catering dla Dzieci

  • jadłospis, który układany jest przy pomocy dietetyka. Musi on być zatwierdzony przez wykonawcę oraz korzystającego z usług klienta i zostać sporządzony z najwyższej jakości produktów,

  • wszelkie zapisy o alergiach i nietolerancjach żywieniowych dzieci.

Po podaniu tych wszystkich informacji opiekun w cateringu dla dzieci Kids Menu będzie wiedział, co dalej zrobić i z pewnością zadba o odpowiednie żywienie dzieci.