Alergie pokarmowe u dzieci przedszkolnych - jaki catering wybrać?

Alergie pokarmowe u dzieci przedszkolnych - jaki catering wybrać?

Do przedszkola uczęszczają dzieci z różnymi problemami zdrowotnymi. W wielu przypadkach kluczowe znaczenie ma dobranie odpowiedniej diety. Przedszkole jest zobowiązane do zorganizowania specjalnego żywienia czyli specjalnej diety dla przedszkolaków. 

Przepisy na temat specjalnej diety dla przedszkolaków

Przedszkole jest zobowiązane do zorganizowania specjalnego żywienia dla dzieci borykających się z alergią pokarmową na podstawie art. 155 Prawa oświatowego. Zgodnie z przepisami rodzic jest zobowiązany do przekazania dyrektorowi placówki wszelkich danych o stanie zdrowia dziecka, na podstawie których placówka musi przygotować odpowiednie warunki. 

Jaki catering zastosować u dzieci z alergią pokarmową? Specjalna dieta dla przedszkolaków

Dzieci z alergią pokarmową nie powinny mieć kontaktu z pokarmem, który nie jest przez nie tolerowany. Dieta eliminacyjna dla Dzieci jest najprostszą metodą leczenia. 

Warto zaznaczyć, że dietę idealną dla osoby z alergią pokarmową powinien skonsultować profesjonalny dietetyk. Umiejętne podejście do tematu jest bardzo ważne. Z czasem większość dzieci zaczyna tolerować dany składnik pokarmu, jednak w czasie leczenia przedszkole jest zobowiązane do zapewniania właściwego cateringu i specjalnej diety dla przedszkolaków. 

Catering oparty na diecie eliminacyjnej 

Catering przedszkolny dla dzieci z alergią pokarmową, powinien się opierać na właściwej diecie eliminacyjnej. Jest to tzw. leczenie przyczynowe. Nie ma potrzeby stosowania żadnych leków czy probiotyków. Poprawnie zbilansowana dieta prowadzi do znacznej poprawy. 

Warto zaznaczyć, że czas wprowadzenia diety eliminacyjnej dla Dzieci to kwestia indywidualna dla wszystkich. Wszystko jest zależne od kilku bardzo ważnych czynników. 

Zamawiając catering przedszkolny, z jadłospisu należy wyeliminować tylko te produkty, które wywołują objawy uczulenia. Ograniczenie spożywania za dużej ilości pokarmów może doprowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych i zaburzeń rozwoju dziecka. Jednym z najczęstszych błędów jest eliminowanie z diety glutenu, gdy nie ma takiej konieczności. 

Zastępowanie eliminowanego pokarmu - specjalna dieta dla przedszkolaków

Dieta eliminacyjna dla Dzieci polega na tym, że każdy wyeliminowany pokarm należy zamienić czymś innym, tak aby zaspokoić ich potrzeby żywieniowe. Te składniki żywieniowe, które odpowiadają dziecku powinny być niezmienne. 

Firma Kids Menu zajmująca się przygotowywaniem cateringu dla przedszkoli posiada wiedzę o prawidłowym żywieniu dzieci oraz jakimi zasadami trzeba się kierować i o czym pamiętać. Zatrudniamy także profesjonalnych dietetyków i innych specjalistów, którzy umiejętnie dobierają składniki diety dla przedszkolaków. Warto zaznaczyć, że w naszej ofercie znajduja sie diety  bez glutenu, bez laktozy czy jajek.

Przedszkola powinny skorzystać z ofert firm zajmujących się organizacją cateringu. Jest to spora oszczędność finansowa i czasowa, a także większe bezpieczeństwo dla dzieci.


Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą cateringu dietetycznego dla dzieci. Korzyści są naprawdę duże, a satysfakcja maluszka i jego brzuszka gwarantowana.